Büyük Hedefler Büyük Hayaller İster

Hayalleri gerçekleştirmenin hayattaki en iyi yolu ona olan inancımızı kaybetmememizdir. Çünkü büyük hedeflere, büyük hayallerle ulaşabiliriz. Bugün insanoğlunun kendine mantıklı bir hedef koyup, bunu gerçekleştirmek için gerekli çabayı sarf ettiğinde, gerçekleştiremeyeceği bir hayali olamaz. Yeter ki hayalini gerçekleştirmeye olan inancını kaybetmesin. Geriye dönüp baktığımızda imkânsız diyebileceğimiz birçok başarı hikâyesi bu inancın sayesinde gerçekleşmiştir.

Hayaller hayatımızın her evresinde yaşamımızı ait bir görüntüdür. Yapmak istediklerimizi önce zihnimizde canlandırıp sonra harekete geçeriz. Hayallerimiz aslında kendi içimizdeki gerçeklerimizdir. Adeta insanın kendi kendine yetebilmesidir. Kendi hayatımızın dışındaki yaşamın sıkıntılarını hayallerimizle süsleyip kendimizi koruyabiliriz. Bu yüzden mümkün olduğunca çok hayal kurup, hayallerimizin sınırlarını zorlamalıyız. Şunu hiç aklımızdan çıkarmamalıyız ki; hayallerimiz ne kadar büyük olursa, karşılığında elde edeceğimiz zaferler de o kadar büyük olacaktır.

Bizleri yarınlara taşıyan şey umutlarımız ve hayallerimizdir. Belki karamsar olabiliriz ama asla umutsuz olmamalıyız. Umutlarını yitirmeyen kişilerdir hayallerini gerçeğe dönüştürenler. Umutlarını her zaman diri tutanlar, karanlıkları aydınlatırlar. Hayallerimiz ne kadar büyük olursa bizleri o kadar heyecanlandırır. Bizler içimizdeki hayali büyütürken, hayalimizde kendi içinde bizleri büyütür.

Bizler neyi umut ediyor ve hayalini kuruyorsak onları yaşıyoruz. Önemli olan gerçekten ne istediğimizi bilmemizdir. Bir şey yapmayı çok istemek başka bir şey, istediğimiz şeyleri yapmak için harekete geçmek başka bir şey. Gerçekten yapılması gerekeni yapanlar hayallerinde ulaşmanın bir yolunu mutlaka bulacaklardır. Hayallerinden vazgeçenler yarınlarını heba edenlerdir. Bunun için bizler önce isteyeceğiz, sonra da inanıp gücümüzün elverdiğince çalışacağız. Çaba sarf etmeyip kolay olanı seçenlerin ise hayatı mutsuz olacaktır. Her insan önündeki engelleri büyük görür. O sorunu büyük ya da küçük yapan ona yüklediğimiz anlamdır. Engelleri göründüğünden farklı gösteren ise kişilerin bakış açısıdır.

İnsan kendini çok iyi tanıyıp, yapabileceklerini ya da yapamayacaklarını iyi bilmelidir. Bunu idrak edemeyen kişilerin hayalleri, sadece hayal olarak kalır. Bizler hayallerimize inanırsak ona çok yaklaşmışız demektir. Öyle bir hayal kurmalıyız ki, ta ki hücrelerimize kadar işlemelidir.

Bir insan sadece umutları ve hayalleri olduğu sürece hayata tutunabilir.

Bunu arkadaşlarınla paylaş;

Büyük Hedefler Büyük Hayaller İster” için bir yorum

  • 17 Nisan 2019 tarihinde, saat 07:44
    Permalink

    Emeginize saglik Hayal bir is yapmanin oncelik kendi dünyan da oluşturduğun projesidir ve bunun uzerine gitmen ve devamlılığın ve ısrarın seni hedefine götürür Ancak bir çok şeyi hayal edebilirsin ama bu hayal gücününde ayağı yere basan bir hayalinin olmasıdır

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takipte kalmak için,

imgimg
imgimg